Hronský triatlon 2019

sa uskutoční 21. septembra.
Tešíme sa na vás!

Registrácia spustená!

Hronský triatlon je amatérska súťaž – trojboj v disciplínach: beh, bicykel, kajak/kanoe. Usporiadateľom je Vodácky klub HRON Kalná nad Hronom v spolupráci c obcou Kalná nad Hronom. Preteky sa odohrávajú v okolí lodenice VK HRON v Kalnej nad Hronom.

Najnovšie info o tohtoročnom triatlone čítajte tu

KAJAK/KANOE

Triatlon začne hromadným štartom lodí na rieke Hron pred Lodenicou v Kalnej nad Hronom. Trasa má dĺžku 5 KM a končí na pravom brehu rieky pri obci Tekovský Hrádok. Celý úsek je na mierne tečúcej vode bez nutnosti prenášania lodí,  má pokojný charakter a zvládnu ho bez problémov aj nevodáci.

Štart: Lodenica Kalná nad Hronom
Cieľ: Tekovský Hrádok – CYKLO DEPO
Dĺžka: 5 KM
Povrch: mierne tečúca voda (ZWC)
Povinná výbava: štartovné číslo, u osôb mladších ako 18 rokov plávacia vesta.
Obmedzenia: Kajaky nad 300 cm a Kanoe nad 500 cm sú ZAKÁZANÉ.

BICYKEL

Cyklistická časť začne štartom z depa, ktoré sa bude nachádzať pri obci Tekovský Hrádok. Trasa povedie popri Hrone po poľnej ceste a hrádzi s trávnatým povrchom do obce Turá, tu cez priehradu prejde na opačnú stranu rieky a následne povedie proti prúdu. Minie obec Vyšné nad Hronom a pred Dolnou sečou pretne železničnú trať cez poľné priecestie, kde je nutné sa uistiť či je prechod cez koľaje voľný. Trasa následne vedie po cyklo ceste až do Kalnej nad Hronom k Tanku, tu pretekár prejde cez Hron brodením alebo po moste (podľa aktuálnych podmienok) a potom už len finišuje do cieľa v Lodenici.

Štart: Tekovský Hrádok – CYKLO DEPO
Cieľ: Lodenica Kalná nad Hronom
Dĺžka: 14 KM
Povrch: poľná cesta, lesná cesta, tráva ,asfalt
Povinná výbava: Prilba a štartovné číslo
Odporúčaná výbava: Horsky bicykel
Obmedzenia: E-BIKE sú ZAKÁZANÉ.

BEH

Bežecká časť začne v Lodenici, povedie po poľnej ceste do Kalnej nad Hronom, následne cez obec po asfalte až k mostu po ktorom bežec prekoná Hron. Tu trasa pokračuje v lesnej pasáži okolo ostrova s prebrodením rieky na druhú stranu, kde sa bežec napojí na značenú trasu poza obec ktorá povedie najprv lesom a potom poľnou cestou do cieľa Hronského triatlonu v Lodenici VK Hron.

Štart: Lodenica Kalná nad Hronom
Cieľ: Lodenica Kalná nad Hronom
Dĺžka: 6,0 KM
Povrch: poľná cesta, lesná cesta, tráva, asfalt
Povinná výbava: štartovné číslo, reflexný prvok
Odporúčaná výbava: trenky, tričko a bežecká obuv, reflexný prvok
Obmedzenia: Bez obmedzení