Hronský triatlon 2022

sa uskutoční 17. septembra 2022

Hronský triatlon je amatérska súťaž – trojboj v disciplínach: beh, bicykel, kajak/kanoe. Usporiadateľom je Vodácky klub HRON Kalná nad Hronom v spolupráci s obcou Kalná nad Hronom.

Najnovšie info o tohtoročnom triatlone čítajte tu!

KAJAK/KANOE

Triatlon začne hromadným štartom lodí na rieke Hron pred Lodenicou v Kalnej nad Hronom. Trasa má dĺžku 5 KM a končí na pravom brehu rieky pri obci Tekovský Hrádok. Celý úsek je na mierne tečúcej vode bez nutnosti prenášania lodí, má pokojný charakter a zvládnu ho bez problémov aj nevodáci.

BICYKEL

Cyklistická časť začne štartom z depa, ktoré sa bude nachádzať pri obci Tekovský Hrádok. Trasa povedie popri Hrone po poľnej ceste a hrádzi s trávnatým povrchom do obce Turá, tu cez priehradu prejde na opačnú stranu rieky a následne povedie proti prúdu. Minie obec Vyšné nad Hronom a pred Dolnou Sečou pretne železničnú trať cez poľné priecestie, kde je nutné sa uistiť či je prechod cez koľaje voľný. Trasa následne vedie po cyklo ceste až do Kalnej nad Hronom k Tanku, tu pretekár prejde cez Hron po moste a potom už len finišuje do cieľa v Lodenici.

BEH

Bežecká časť začne v Lodenici, povedie po poľnej ceste do Kalnej nad Hronom, následne cez obec po asfalte až k mostu, pred mostom bežec odbočí na poľnú cestu popri Hrone poza obec, ktorá povedie najprv lesom a potom poľnou cestou do cieľa Hronského triatlonu v Lodenici VK Hron.