Hronský triatlon 2024

sa uskutoční 21. septembra 2024

Hronský triatlon je amatérska súťaž – trojboj v disciplínach: beh, bicykel, kajak/kanoe. Usporiadateľom je Vodácky klub HRON Kalná nad Hronom v spolupráci s obcou Kalná nad Hronom.

Najnovšie info o tohtoročnom triatlone čítajte tu!

KAJAK/KANOE

Triatlon začne hromadným štartom lodí na rieke Hron pred Lodenicou v Kalnej nad Hronom. Trasa má dĺžku 5 KM a končí na pravom brehu rieky pri obci Tekovský Hrádok. Celý úsek je na mierne tečúcej vode bez nutnosti prenášania lodí, má pokojný charakter a zvládnu ho bez problémov aj nevodáci.

BICYKEL

Cyklistická časť začne štartom z depa, ktoré sa bude nachádzať pri obci Tekovský Hrádok. Trasa povedie popri Hrone po poľnej ceste a hrádzi s trávnatým povrchom do obce Turá, tu cez priehradu prejde na opačnú stranu rieky a následne povedie proti prúdu. Minie obec Vyšné nad Hronom a pred Dolnou Sečou pretne železničnú trať cez poľné priecestie, kde je nutné sa uistiť či je prechod cez koľaje voľný. Trasa následne vedie po cyklo ceste až do Kalnej nad Hronom k Tanku, tu pretekár prejde cez Hron po moste a potom už len finišuje do cieľa v Lodenici.

BEH

Bežecká časť začne v Lodenici, povedie po poľnej ceste do Kalnej nad Hronom, následne cez obec po chodníku popri hlavnej ceste až k mostu, tu sa stáča k rieke Hron a kopíruje jeho tok. Tu trasa pokračuje v lesnej pasáži. Po cca dvoch km sa odbočí k záhradkám a oblúkom cez obec popri kostole sa vracia poľnou cestou do cieľa Hronského triatlonu v Lodenici.